Co znamena snizene hodnoty PAPP-A?? a riziko T21?

sem tehotna a v papirech mam napsano ty dve veci a vubec nevim co to znamena..

Nejlepší odpověď
kropitko

Kamarádka měla něco podobného,jde o to,že u Vašeho miminka by se mohlo jednat o nějaké postižení,zaráží mě,že Vás lékař o tom neinformoval.
Doplňuji:
měli by Vám provést další test,kde se to buď potvrdí,nebo vyvrátí,tak buďte zatím v klidu

Další odpovědi
Greneia

Možná by Vás mohla zajímat uvedená web stránka (zdroj), je tam i tabulka rizik v určitém věku matky. A souhlasím, lékař by Vám to měl vysvětlit. Nemám ráda, pro nás nic neříkající, zkratky.

Zdroj: www.gennet.cz/pa­ges/skrining.htm

vyneve

T21– trizomie 21 chromozomu= Downův syndrom
PAPP-A- moderní molekula na zjišťování rizika. předpokládám, že máte prvotrimestrální screening?

pokud ještě čekáte na prvotrimestrální ultrazvuk- tak až po ultrazvuku vám lékař řekne konečné slovo. zatím jen podle hodnot se nedá vyjádřit a tak vám (asi proto) nic neříká a zbytečně nestraší