Oliana

Co znamená směnka avalovaná jednatelem?

Je to v souvislosti s uzavřením pracovní smlouvy.

Odpovědi
standa

Pojmy jako aval, avalovat se týkají směnečného práva a vyjadřují „ručitel, ručení“.

Takže dle mého soudu lze na váš dotaz konkrétně odpovědět takto: Takováto směnka je podepsaná osobou (která je shodou okolností i jednatelem…, funkce jednatele se vůbec netýká významu ´avalování´), která ručí za proplacení směnky v případě, že výstavce (dlužník) směnku neproplatí.

p.s. vazba na pracovní smlouvu mě překvapila, ale protože neznám souvislosti, tak nemohu hodnotit .