zjentek

Co znamená slovo vyčichnout?

Nejlepší odpověď
dubraro

Přestat vonět či zapáchat.
V přeneseném smyslu snížit aktivitu v jakékoliv oblasti.

Další odpovědi
annas

vyčichnout

  1. ztratit vůni, zápach; (o vůni, zápachu) ztratit se, zmizet; vyčpět ;vyprchat, vyvětrat:
  2. expresívně

    ztratit působivost, účinnost, přitažlivost, pozbýt významu; vyčpět

  3. expr. slang. – (o člověku) zmizet, ztratit se:

http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=vy%C4%8Di­chnouti&sti=EM­PTY&where=hes­la&hsubstr=no

Odvozené od čuch, čich ‘tělesný smysl’, pak zúženo na ‘smysl k vnímání vůně a zápachu’. Odvozeno od čúti ( čít)

čít zastarale – ‘vnímat, větřit, tušit’, vnímat smysly.

Předpona vy – jde něco zevnitř ven .. něco ztratí svou původní vůni či zápach.

autacek

Vyčichnout znamená vyčpět.

marci1

Vyčichnout=vy­vanout, snížit účinnost. 🙂