JežíšKristus

Co znamená slovo vertigo v daném kontextu?

U hodnocení filmu jsem narazil na tuto větu: „Jen mi v těch střípcích z mozaiky o údělu matek chybělo silnější vertigo.“ Jaký má význam slovo vertigo v takovém kontextu? Podle internetu se jedná o závrať, v tomto kontextu jde zřejmě o něco jiného.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vertigo je migréna, točení hlavy, nevolnosti. V ukázce textu mi to nedává mysl. Snad tím chtěl autor říci, že v údělu matek je vše chaotičtější a pestřejší, než při zjevném pohledu. Ale to už kecám.

Další odpovědi
ten který je

Mohlo se jednat o spirálu děje.Film asi postrádal pevnější sled.