Danielsan

Co znamená slovo Tarasyuk ?

Nejlepší odpověď
annas

Podle etymologického ukrajinského slovníku je příjmení Tarasyuk – ukrajinsky Тарасюк – odvozené od výraz taras a přípony -юк. Ukrajinská příjmení byla definitivní asi v 17. století, – hodně se liší příponami.

Етимологічний словник українських прізвищ – http://h.ua/sto­ry/176692/

Příjmení začínající na Taras se používá i v Polsku i v Rusku – vznik v době jejich nadvlády. nad Ukrajinou. Jméno je řeckého původu od Taras. V dávných dobách existovalo moderní město Taranto, stejný název měl i prastarý bůh . Jméno Taras se překládá jako „problémový“, „vedoucí ke zmatku.“
http://mysecret­.kiev.ua/taras-znachennja-imeni-taras/

Pocle Machkova etymologického slovníku souvisí slovanské taras se slovem taras = násyp z hlíny, hráz, val, (od země – terra), ale i se slovesem tarasit – překážet, způsobovat problémy . Těžké je někdy určit, v jakém ýznamu je slovanský jazyk převzal.

Další odpovědi
da ny

Ukrajinské příjmení, mnoho OSVČ v ČR…na netu jsou jich spousty,
jaký má význam v překladu nevím :), ale třeba se zde dočkám.

setapouch

Je to příjmení.

isteron

Čo sa opičíte po Amerikánskych Angličanoch. Napíšte jasne, že Tarasjuk ! A máte to.