redy

Co znamená slovo soudný?

Četla jsem tady odpověď – každý soudný to ví.

Já myslela, že to slovo znamená, něco jako slušný.
Děkuji za vysvětlení.

Nejlepší odpověď
Drap

Soudný, znamená že má zdravý rozum, dokáže posoudit danou situaci.
Wiki uvádí:
takový, který dokáže zaujímat střízlivý a realistický postoj vůči věcem a jevům včetně sebe samého; který nepodléhá zkreslením plynoucím z osobních dojmů či pocitů

Další odpovědi
Dochy

Soudný
(člověk) – rozumný, schopný správného úsudku
(den) – spíš knižní výraz, týkající se soudu/rozhodnutí

zjentek

To znamená soudit, ale musíš se vždycky trefit, jako u soudu, pánč jestli posoudíš blbě, tak nejseš soudná. Ale kdo to hodnotí, to nevím ;)
Slušný je většinou soudný, v tom máš pravdu a slušný nesoudný je pak zase vystrašený, to je něco jinýho ;)

Lamalam

Uvážlivý, realistický apod.

redy

Aha, díky 🙂