Co znamená slovo parafilický?

Nejlepší odpověď
annas

1." Parafilie (označované též jako sexuální deviace, aberace, odchylky či úchylky) je psychiatrické a sexuologické označení pro ty varianty konstitučních vlastností sexuality, které jsou v příslušné kultuře (zemi a době) považovány (obecně nebo rozhodujícími institucemi) za poruchu osobnosti (její motivační složky) nebo jejichž některé specifické projevy jsou považovány za poruchu chování nebo za neobvyklé (nenormální). Osoba s parafilií, je-li třeba ji takto nazývat, se označuje jako parafilik"
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Parafilie

2. Parafilický – ten, který je postižený parafilií, tedy se chová abnormálně sexuálně. Kromě odkazu níž, může se u něho projevovat exibicionismu, sadismus, co je atypické a deviantní. Je závislný na abnormálních sexuálních praktikách. Může to být zoofilie, pedofilie, fetišismus atd.

3. Často se uvádí ve spojení
"Parafilní infantilismus, také autonepiofilie[ nebo adult baby syndrome představuje parafilii – sexuální fetišismus u osob, které touží hrát roli dítěte, a to ve všech jejích atributech[. Dochází tak k navození regresivního stavu do kojeneckého (ev. batolecího) věku.

Projevy jednání mohou zahrnovat pití z kojenecké láhve a navlékání plenek.Někteří jedinci mají zkušenost s hlazením, laskáním a chováním v náruči (dospělý, jenž provozuje pouze kojenecké aktivity je označován jako „adult baby“ /dospělé dítě/[8]). Osoby mohou projevovat náklonnost k masochistickým, donucovacím a ponižujícím praktikám ve formě trestu.[7] Sexuologie popisuje také specifický typ, tzv. infantilismus neboli „plenkový fetišismus“, v němž jsou takto atrahované osoby označovány za „diaper lovers“ (milovníky plenek). Manifestuje se sexuálním či erotickým vzrušením a uspokojením z nošení plenek. Takové chování však nemusí vykazovat známky regrese do kojeneckého věku. atd."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Parafiln%C3%AD_in­fantilismus

Další odpovědi
Kepler

Parafilie je v podstatě sexuální fetišismus.

parafilie >> Odlišnosti sexuality, které jsou považovány za poruchu osobnosti nebo jejichž projevy jsou považovány za poruchu chování nebo za neobvyklé. Nynější oficiální lékařský termín nahrazující původně sociologický termín „deviace“ (úchylka). Termín zavedl v roce 1925 rakouský terapeut Wilhelm Stekel, převzali jej též Sigmund Freud i John Money, od roku 1980 oficiálním termínem dle klasifikace DSM. http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=para­filie&typ_hle­dani=prefix