Co znamená slovo olympiáda?

olympiáda co toto slovo znamená

Nejlepší odpověď
annas

Slovo olympiáda má významy:
ve starém Řecku čtyřleté období mezi olympijskými hrami, dnes olympijské hry, popř. přeneseně i jiné vrcholné soutěže (šachová olympiáda, žákovské olympiády).
Olympijské hry můžeme označit za nejvýznamnější sportovní událost současnosti. Olympijské hry jsou tedy pojmenované podle řeckého města Olympie, kde první hry probíhaly.

Další odpovědi
Retko

NA wikipedii je trosku detailnejsi popis. (Presmerovano na olypijske hry)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­lympi%C3%A1da

Pavel1212

Olympiáda – také Olympijské hry: největší sportovní událost dnešní doby

misulinka

je to nejvědší událost za 4 roky