BELA81

Co znamená slovo nekolidujicí?

Doplňuji:
Věta-uchazeče ÚP -nekolidující zaměstnání.

Nejlepší odpověď
annas

kolidovat (sloveso) = (s čím; v čem) být v nesouhlase, vzájemně si překážet; křížit se, střetat se, odporovat (čemu)

nekolidovat – je opak – nepřekážet, nekřížit se, být v souladu atd.
nekolidující – přídavné jméno = nepřekážející si, nekřížící se atd.

Záleží na kontextu – např. přednášky na VŠ si nekoliduji, jsou nekolidující (časově) – každá začíná v jinou dobu.

Doplňuji:

Vydělávat a současně pobírat podporu nelze … bylo by to v rozporu, v kolizi
Nezaměstnaný si musí vybrat – podporu nebo (při)výdělek, obojí současně už nelze.

Ani v roce 2013 si nemohou uchazeči současně s pobíráním podpory přivydělat v tzv. nekolidujícím zaměstnání, tj. maximálně do poloviny minimální mzdy (4 tisíce korun měsíčně). Tuto možnost mají pouze uchazeči o zaměstnání bez nároku na podporu.

Jedinou možností, jak si přivydělat a nepřijít o podporu, je dočasné přerušení jejího pobírání. V takovém případě je možné pracovat v nekolidujícím zaměstnání a zbylý nárok podpůrčí doby podpory dočerpat po jeho skončení.

Co se počítá mezi nekolidující zaměstnání v odkazu.

http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/nekoliduji­ci-zamestnani/593065

Další odpovědi
www

Pro pochopení je nutno vycházet ze slova kolize a kolize=střet.
Ono zaměstnání je pak takové, které není v rozporu s … Tím je myšleno to, aby nebránilo, nepřekáželo, neovlivňovalo, ap.
Zkrátka aby ‚bylo v souladu‘.

Emefej

Není v kolizi.

postcd

že něco není v konfliktu, v kolizi, že si to spolu rozumí