Co znamená slovo metrosexuál v módním světě?

co znamená slovo metrosexuál v módním světě

Nejlepší odpověď
annas

Metrosexuál
Slovo metrosexuál poprvé použil spisovatel Mark Simpson v roce 1994 jako urážku moderních, částečně zženštilých mužů, kteří se začaly objevovat v časopisech. Vyholené a svalnaté tělo, gel ve vlasech. Avšak media a velké společnosti z toho udělaly lichotku nejvyššího kalibru. Prvním metrosexuálem se stal model Marky Mark (dnes herec Mark Wahlberg) na začátku devadesátých let.

Metrosexuál bývá označován jako moderní heterosexuál, který se ochoten za svůj vzhled zaplatit neskutečné jmění. Poznáte ho podle toho, že má upravené vlasy, oholenou tvář, oblečení poslední módy, bude navoněný. Nepotkáte ho v zapadlé hospůdce, ale v novém baru. Bude tam popíjet ty nejvíce barevné drinky a kolem sebe bude mít převážně ženy. Může být zženštilý, ale taky rozhodně nemusí. Jeho partnerkou se nestane každá, bude muset vypadat alespoň tak dobře jako on, stane se jeho doplňkem image.

Média hlásají, že po metrosexuálech ženy šílí. Není to zcela pravdou, ženy stále ještě rády muže, kteří mají méně vlasových přípravků v koupelně než ony samy. Rády se na ně podívají, rády si s ním někam vyjdou, ví, že budou mít toho „nej“, ale pro společný život zvolí někoho méně sebestředného. Někoho, kdo je pochopí a bude oplývat empatii. Metrosexuál je člověk, který žije hlavně pro sebe a dává to patřičně znát na všechny strany.

Když to řeknu s nadsázkou, každý správný metrosexuál dostal nálepku „buznička“ . Něco takového se však může stát jen u nás v Česku. Ve světe je metrosexualita denním chlebem. Jsou to lidé, kteří ví co a jak nosit. Umí se pohybovat ve světě módy. Není to jen o nagelovaných vlasech. Je to o životním stylu. Čeští muži mají stále ještě chlupy v nose, přes pás desítky kil tuku navíc a smrdí.

Modlou všech metro je fotbalová a komerční hvězda David Beckham. Člověk, který se umí oblékat jak nikdo.
A v poslední době začíná Beckhamovi konkurovat kolega z trávníku, Christiano Ronaldo.
Dále třeba herci Brad Pit, Jack Gyllenhaal nebo Jonathan Rhys-Meyers.

Zdroj: http://perfec­tman.cz/moda/1612/me­trosexual-ubersexual-retrosexual

Další odpovědi
panenka

Slovo METROSEXUAL:JE
Muž jakékoli sexuální orientace, který vynakládá spoustu času i peněz na úpravu a péči o svůj vzhled a životní styl.