HerbiG

Co znamená slovo : intuice ?

Nejlepší odpověď
annas

Intuice – pochopení, poznání něčeho bez úvahy nebo rozboru, vnitřní zření, tušení.
Schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování, které není zprostředkováno žádným uvažováním. Ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo žádnými důvody.

Další odpovědi
Bumbes

Schopnost instinktivně předvídat, vytušit budoucí sled událoti.
Doplňuji:
*událostí

pekynka

Tušíš jak dopadne nějaké věc co třeba teď řešíš, dopředu víš jak se k ní postavit. Můžeš se svým tušením řídit a můžeš udělat i úpně něco jiného. A pak si říkáš, že já to neudělal tak jak jsem původně chtěl. To se ale stává téměř všem.

michalkaf

slovo intuice znamená vhled nezkalený rozumovou úvahou

panenka

Intuice znamená vzhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování, které není zprostředkováno žádným uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo žádnými důvody. Intuice může být podmíněna zkušeností a hraje významnou úlohu jak pro rychlé rozhodování pod časovým tlakem, tak také v umění a v každé tvořivé činnosti vůbec.