co znamená slovo implementačně?

Většina mechanických kalkulátorů byla založena na desítkové soustavě, která byla „implementačně“ jednodušší, než různé starší soustavy (například šestková – tucet, kopa, ale též současné měření času pomocí hodin), avšak složitější, než v současnosti používaná dvojková soustava, kterou popsal Leibniz

Nejlepší odpověď
Sůwa

Implementace znamená provedení,usku­tečnění, doplnění, naplnění. V uvedené větě je slovo použito zcela zbytečně, jen aby vypadala víc vědecky. Prostě se v desítkové soustavě pracuje snáz než jiných soustavách.
Význam – viz Slovník cizích slov…