dust8

Co znamená slovo Freemium u typu softwaru?

Nejlepší odpověď
annas

"Freemium je název pro obchodní model poskytování produktů or služeb, který je založený na tom, že základ (základní funce nebo obsah) je zdarma ale rozšířené možnosti (např. rozšířené funkce nebo rozšířený obsah) jsou zpoplatněné.

Slovo Freemium je složené ze dvou slov Free (zdarma) a Premium (prémiové – rozšířené a placené."

Pokračováním textu jsou kategorie modelů.

"Kde se používá freemium v praxi?

Jedná se o obchodní model často používaný v outsourcingu software (v různých typech poskytování software XaaS), kde jsou některé věci zdarma a za něco se platí. Příkladem Freemium jsou například software z oblasti internetové bezpečnosti, antivirů nebo například komunikační program Skype. "

https://manage­mentmania.com/cs/fre­emium

Další odpovědi
anonym

Zdarma je v takovém případě jen naprosto základní funcionalita (často ještě omezená třeba rozsahem dat či vkládáním nějaké formy reklamy do výstupních dat).

Cokoliv pokročilejšího už je obvykle součást placeného upgradu.

Takže je to free s velkým ALE 🙂 Rozhodně je vždy lepší opensource software než freeware či freemium protože u toho je zaručeno že je a bude zdarma v plném rozsahu komukoliv. To vám ani freeware ani freemium nikdy garantovat.