co znamená slovo dobírka

kdosi se mě ptal,je-li možné poslat zboží na dobírku,co to znamená a jak to funguje???

Nejlepší odpověď
myšpulín

Dobírka = částka, kterou pošta podle přání odesílatele vybere při dodání zásilky. Vybranou dobírku vyplatí pošta odesílateli zásilky.

Další odpovědi
ten který je

Dotyčný obdrží zboží na poště až po zaplacení u přepážky.

SinceX

To znamená:
Vy si objednáte mobilní telefon, a v nabídce máte: *Dobírka
*PPL – kurýr
*Česká Pošta ,…
Když vyberete možnost dobírka, tak Vám to příjde prakticky až domů, jestliže nebudete doma, balík se odešle do Vaší nejbližší pošty a Vám zanechají zprávu o tom, že balík č. xxx xxx ze dne xx.xx.xxxx máte na poště xxx a máte si ho vzít do xxx v techto hodinach xxx – xxx, vezmete lístek, průkaz (Ob. průkaz, pas, atp) vložíte do okénka a vezmete si Váš balík..

A rovnou to zaplatíte, bez možnosti převodu z účtu na účet..

Michal Kole

Když Vám přijde balík na dobírku, tak zaplatíte pošťáčce a on Vám jej předá a podepíšete mu převzetí.

Když balík posíláte na dobírku tak na poště vyplníte dobírkovou poukázku, kterou pošťačka přiloží k balíku na základě které pošťačka u příjemce ví o kolik ho má zkásnout.