Ewíík

Co znamená slovní spojení : DE JA VU ??? Kdy se používá ?

Nejlepší odpověď
quentos

bez té první mezery, deja vu, správně francouzsky déjà vu [deža vü], doslova znamená „již viděno“ – jde o takový ten pocit, který člověk občas o něčem má, a sice že dotyčnou věc/jev „už někdy někde viděl“

Další odpovědi
iceT

Déjà vu jako psychologický termín poprvé použil francouzský psycholog Émile Boirac roku 1876 a zpopularizoval v knize Budoucnost psychologických věd (L'Avenir des sciences psychiques, 1917). Prožitek déjà vu je obvykle doprovázen pocitem důvěrné známosti, ale také něčeho zvláštního, neobvyklého až tajemného. „Předchozí“ zkušenost je často přikládána předchozímu snu, ale mnohdy je přítomen pocit, že tato zkušenost byla jistě prožita v minulosti.
Zkušenost déjà vu se zdá být dosti běžná, jelikož průzkumy uvádějí, že více než 70 % populace uvádí, že pocit déjà vu alespoň jednou zažili. Odkazy na zkušenost s déjà vu lze nalézt také v literatuře v minulosti, což značí, že nejde o nový fenomén.

Používá se tehdy,když mají lidé pocit,že něco,co se momentálně děje a co zažívají už někdy prožili.Většinou ten pocit trvá jen pár okamžiků.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C3%A9j%­C3%A0_vu

bolak

volný překlad – „sakra, to už jsem jednou zažil“

Kdykoliv zažiješ situaci, do které by se tato hláška hodila jak ulitá a budeš chtít bejt za zajímavou, řekneš prostě: „dejavu“

mnemotechnicka pomůcka: -Deža ví-
(Je to trochu oxymoron ale na zapamatování je to dobrý)

anonym

Už to tu několikrát bylo

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-presne-je-dejavu-je-to-okno-do-jineho-vesmiru-jak-jsem-nekde-cetl