MasterGames

Co znamená sloveso jímat v této větě: „Vodík jímáme pod hladinou vody.“?

TOTO NENÍ DOMÁCÍ ÚKOL!

Předem děkuji za odpovědi :D

Nejlepší odpověď
Kepler

V praxi se to dělá tak, že baňku zcela naplníš vodou a dáš do větší nádoby s vodou dnem vzhůru. Přívod vodíku je u dna větší nádoby a ústí do hrdla baňky. Vodík pak vytlačuje vodu z baňky a máš zajištěno, že vodík se nesmíchá se vzduchem a nevyrobíš třaskavou směs.

Další odpovědi
annas

sloveso jímat má podle slovníku několik významů. Jedním z nich je odborný výraz, který se užívá ve vodárenství, ale i jinde.

Jímat = odebírat např. podzemní či srážkovou vodu. . Stejně tak lze odebírat, sbírat atd. vodík ..

aliendrone

Že ho sbíráš (nabíráš, chytáš) pod vodní hladinou. Jímat sloveso, jímka podstatné jméno.

Ametyst

„Jímat“ se používá hlavně v chemii. 🙂

Dochy

=sbírat,zachytávat…