HOMER

Co znamená šipka v zakoně?

V zákonech se občas objevuje šipka ukazující doprava nahoru. Víte někdo co znamená prosím?
Doplňuji:
Děkuji, za odpověď. (Chtěl jsem napsat, že jsem to viděl v ÚZ, ale nebyl jsem si jistý, jestli to v textu náhodou zákona nenajdu taky…)

Nejlepší odpověď
anonym

To je zajímavý dotaz 🙂.

Předpokládám, že se týká edice ÚZ od Sagitu, kde se tučným písmem znázorňují novelizace (změny) daného právního předpisu přijaté od minulého vydání daného čísla, přičemž ruší-li se v dosavadním textu nějaká slova nebo věty, znázorňuje se to černou šipkou směřující nahoru doprava, což by mohl být tento případ.

V textu zákonů publikovaných ve Sbírce zákonů nic takového pochopitelně nenajdeme; tam se uveřejňují zákony jako takové, jak je přijal Parlament, nikoli úplné znění zákonů s vyznačením změn…

Víc Vám nejsem schopna sdělit. S pozdravem

PhDr. Iva Chaloupková,
vedoucí odboru vnějších vztahů

a tisková mluvčí České advokátní komory

Národní tř. 16
110 00 Praha 1
tel.: +420 221 729 046
mob: +420 777 206 330
fax: +420 224 932 989
e-mail: chaloupkova@cak.cz
Doplňuji:
to opis, to jsem nepsal

Další odpovědi
pusinka50

No přece, že „ti horní“ pravičáci vědí všechno nejlíp a proto píší zákony, které my spodní levičáci (chápej „spodina“) musíme poslouchat:-)

P.S. Omlouvám se, že tentokrát neodpovídám na otázku.:-)

led

môj názor:
šipka odkazuje na text vyššie v danom zákone