Retko

Co znamena „Simulace je pak spuštěna a sledována v diskrétním čase“ ???

Diky

Nejlepší odpověď
Fyzik

Otázka je jasně zadaná. Sledována v diskrétním (= nespojitém) čase znamená, že se pracuje v časových krocích, v nichž se úloha simuluje.

Např. vezměme volný pád, tak spojité řešení je odvodit si vztah pro dráhu uraženou tělesem v závislosti na čase, vyjde polynom, kdy pro dosazení nějakého konkrétního času vyjde konkrétní délka v metrech.

Pokud se vydáme cestou diskrétní simulace, budeme sledovat objekt bez znalosti spojitého řešení, např. po jedné desetině vteřiny propočítávat polohu tělesa. Bude se jednat o řešení numerické, proto bude od analytického řešení zatíženo jistou chybou.

Další odpovědi
lukas.zmizik

Bez nějaké souvistlosti k něčemu, a já nevím k čemu, to neznamená nic.
Doplňuji:
v tom případě jsem vedle