Co znamená selektivní proudový chránič (S)? Jaký je rozdíl od zpožděného (G)?

Nejlepší odpověď
mosoj

A chrániče zde :

http://www.mo­eller.cz/produk­ty-domovni_instalace-instalacni_jis­tici_pristroje-proudove_chranice

Další odpovědi
gepik

Chránič G se může použít před zařízení, kde při zapnutí můžou unikat drobné proudy. Selektivní se používá jako předřazený. Třeba v dřevostavbách je povinný 300mA a za ním můžou být chrániče 30mA na jednotlivých okruzích. Použijeme li selektivní 300mA chránič, nebude při poruchách reagovat spolu s 30mA chráničem.