Retko

Co znamena RTM verze Windows?

Odpovědi
Avilx

RTM – Ready To Manufacture
jedna se o verzi danou do vyroby, respektive vyroby CD
Je to tedy verze „tesne“ pred distribuci
jestli je to Home ci Profik
nebo OEM, FPP, Select – to je dalsi otazka

Zdroj: usenet.jyxo.cz/mi­crosoft.public­.cs.desktop/0407/win­dows-xp-rtm.html

czPopi

RTM je zkratka „release to manufacturing“ nebo „release to marketing“, v tomto případě to první. Tedy verze, která je ve stavu pro finální výrobu a prodej.

V důsledku to nemusí být na 100% stejná verze, jako se nakonec prodává. Význam RTM jen znamená, že daný SW je ve stavu, kdy je schopný jít na trh, ale před vypuštěním ještě může dojít ke změnám.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Sof­tware_release_li­fe_cycle#RTM