Larissa

Co znamená „romantismus rezignace“?

Plně jej nechápu, proto prosím i vysvětlení. Děkuji

Nejlepší odpověď
Adula.57

https://books­.google.cz/bo­oks?id=JW4IAQA­AQBAJ&pg=PA48&­lpg=PA48&dq=ro­mantismus+rezig­nace&source=bl&ot­s=sZN0nwuwHR&sig=tiD­zzdraxMKImVIg­nEVY3V8lb-o&hl=cs&sa=X&­ved=0ahUKEwj98sqK_ffKA­hUqAHMKHXMDDW0Q6A­EILzAE#v=onepa­ge&q=romantis­mus%20rezigna­ce&f=false

=předurčenost, osudovost, marnost úsilí.

Další odpovědi
Lamalam

Musela jsem najít sešit z gymplu. Mám tam tohle:
„Romantismus rezignace je typický pro prózu druhé poloviny 19. století. Hlavními znaky je osudovost, předurčenost, marnost úsilí. Tím se nejvíce liší od romantismu revolučního, který klade důraz na hrdinství a vzpouru.“
Bohužel, víc jsem si tehdy nezapsala.