Petr Flosman

Co znamená replika „Spojenci na angrešt nezaútočí“ z hry Hospoda na mýtince Divadla Járy Cimrmana?

„Jako nevoják vycházel z předpokladu, že spojenci na angrešt nezaútočí.“ Replika z hry Hospoda na mýtince, Divadlo Járy Cimrmana. Co je tím myšleno?

Odpovědi
gecco

S pěstováním angreštu se v Evropě začalo ve Francii a Rusku, posléze se v Anglii stal angrešt nejoblíbenějším ovocem a jeho obliba trvá dosud…
😉

anonym

Možná proto, že Churchill měl přezdívku Angrešt kvůli svým vlastnostem. Takže asociace, nadsázka, ironie.

„Vyrostl z něho neukázněný, manipulující a obtížně zvladatelný chlapec, který babičce připomínal malého pískově žlutého buldoka, později si vyslouží přezdívku Angrešt“.

http://www.ku­katko.cz/clan­ky/kniha-valecny-vudce-angrest-churchill/

„Před bombardováním vybíhal Kubík vždycky do zahrady, kde zalehl mezi angreštové keře – jako nevoják vycházel totiž z laického
předpokladu, že spojenci na angrešt nezaútočí atd.“

http://www.dis­kografie.cz/ja­ra-cimrman/hospoda-na-mytince/dobro-je-prisjetiti-se-da-prividno-prav-put-prema-cilju-predstavlja-u-stvari-pravodlivo-krivudanje/