hanulka11

Co znamená rčení .....tak a máš po žížalkách?

Nejlepší odpověď
annas

Souvisí to se starou indickou hrou,která je podobná hře Člověče,nezlob se.

Hra spočívá v tom, že každý hráč má svou figurku, v levém dolním rohu začne a postupně se sune nahoru do cíle. Háže se kostkou,pokud stoupnete na žebřík, posunete se po žebříku dopředu (nahoru), pokud stoupnete na žížalu, sjedete po ní zpět dolů. Kdo první dojede co cíle, je žížalka…

Když někdo prohraje,hra skončí,je po legraci,po zábavě atd.

Používá se v přeneseném významu nejen jako hra.
Podle různých stránek Wikipedie

Další odpovědi
quentos

eufemizmus pro „po ptákách“ – máš po srandě, po zábavě, je konec zábavy.

barnajka

„Ptáky“ znám, ale žížalky jsem ještě neslyšela. Jestli můžu taky přispět jedním rčením..
Já miluju „No, to bych teda podala hov.u pac!“ :D
Znamená to něco jako: „No, to bych to teda vyhrála“ 🙂

Nebo taťka míval super přirovnání: „funí, jako když jde sviňa z bukvic“ :D