NOOB 22345

Co znamena rčení „otočil se k nim zády“?

Nejlepší odpověď
NoFear

To fakt? Nevíš, co znamená, když se k tobě někdo otočí zády? Vykašle se na tebe. Odvrátí se od tebe. Zradí, zklame (nepomůže ti), dá ti nehezky sbohem.

Další odpovědi
annas

Zkuste uvažovat sám. Dostal jste úkol.

Když se někdo k vám otočí zády, často odejde, opustí vás, nechce s vámi víc mluvit, také vám s ničím neporadí.

Zklame vás, nepomůže, dává najevo své odmítnutí k, ignoruje vás atd. .

jde o přenesený význam.

Kepler

Vykašlal se na ně, hodil na ně bobek, další výrazy jsou už vulgární…

zjentek

Přestal s nimi „sdílet“, znamená nejde s nimi a zpravidla pak jde proti nim. Změna názorů, filozofií, sympatií, souznění… možná také změny fyziologické – nemoci, psychické poruchy atd… už netahá za stejný provaz. (;

aliendrone

Jakkoliv souhlasím s ostatními, tak se domnívám, že je NUTNÉ připomenout ještě jednu možnost. A tou je, že „otočit se k někomu zády“ může DOSLOVA znamenat POSLEDNÍ CHYBU v životě. ;) :D :D

iceT

No co to asi může znamenat?
Znamená to odmítnutí, že se na někoho vykašleš, když potřebuje pomoct.

led

Prenesene:
„Nevidím, nepočujem. Hovorte si, čo chcete, mňa to nezaujíma“

Rokio

Zradí je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Na netvora z Vesmíru, vždy len z bezpečnej vzdialenosti dívať sa aliendronovi priamo do očí a neobracať mu chrbtom (možno len v prípade, že ste rýchlejší než on).