bolak

Co znamená rčení: „Lidé ze skleněných domů nemají házet cihly“?

Přirovnejte to k nějaký situaci, kde se to dá použít.

Nejlepší odpověď
annas

Když po někom hodím cihlu, chci mu ublížit. Zasažený si to zpravidla nenechá líbit a oplatí, samozřejmě cihlou pálenou, a zničí mu třeba dům.

Ten, kdo začne házet první, chce od sebe odpoutat pozornost, nebo chce upozornit na svou převahu. Jde u něho o symbol klamu, neupřímnosti a manipulace, závisti, i když nezná okolnosti, vidí jen to, co chce.

Ne nadarmo se říká, že je nejdříve třeba zamést si před vlastním prahem…Dotyčný nevidí vlastní chyby, proto je hledá na jiných …

Další odpovědi
zjentek

situace: já napíšu a ontola reaguje. Když si to projdeš, pochopíš, proč člověk, který žije ve skleněném domě, by neměl házet kamením ..ty jsi zase četl reflexi Hvížďaly néé?

Jan Matys

Kde se dá toto použít? Tak dobře…

Když Ti někdo řekne, že neumíš (třeba) hezky kreslit, nebo třeba posloucháš divnou hudbu, tak mu odpovíš, že lidé, co bydlí ve skleněných domech by neměli házet cihly, tzn. dle Tvého on také neumí kreslit a nebo poslouchá hudbu co se nelíbí zase Tobě.