Kryšpín

Co znamená původ smíšené česko-německé prostředí pro F. Kutscheru, generálmajora, ve Varšavě?

Pocházel od Vídně a údajně měl české předky, protože znal poměry v Československu a Polsku nastoupil v roce 1943 do Varšavy co by velitel Policie v roce 1943. Tolik údajně Polské museum historie.

Kutschera – bez Kutschery – pro Kutscheru atd.

Nejlepší odpověď
annas

Uvádějte prosím zdroj. Opakuji to u každé vaší otázky, pokud odpovídám.

Hledala jsem v polských i českých zdrojích. jazykáří tvrdí, přijmení Kutschera vzniklo z českého Kučera, ale o českých předcích u dotyčného není zmínka.

"Ale zkušenosti získal v Československu. Franz Kutschera se stal velitelem SS a policie ve Varšavské čtvrti dne 25. září 1943. Dříve v Československu, Jugoslávii, Norsku, Nizozemsku a SSSR se stal známým jako tvrdý, nemilosrdný důstojník, jenž si brutálními metodami podmanil uvedené národy.

--

„Nacisté rádi používali na tyto funkce lidi nějak spojené s českými zeměmi, často sudetoněmeckého nebo smíšeného původu. Jinou lidskou bestií v nacistických službách byl s evidentně původem ze smíšeného německo-českého prostředí Franz Kutschera SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei, původem z Dolního Rakouska. Byl znám jako "Varšavský kat“. Byl popraven polským odbojem ve známé akci zvláštní jednotkou Agat, složenou z „harcerů“ Šedých řad. "

https://www.val­ka.cz/15107-Dabel-v-libezne-krajine-5

Poměry v Československu znal, protože u nás pobýval asi 8 roků

Franz Kutscher byl jiná osobnost.
" Franz Kutscher (8. února 1865 Litochovice nad Labem – 7. března 1912 Litochovice nad Labem byl rakouský a český politik německé národnosti, na počátku 20. století poslanec Českého zemského sněmu a Říšské rady. "

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Franz_Kutscher

--
.

Další odpovědi
Drap

Znamená to, že vyrůstal v prostředí, kde žili jak Češi, tak Němci.

ivzez

Franz Kutschera (nikoliv Kutcher) žil podle německé Wikipedie,
která české předky nezmiňuje, ve 20. letech v Československu.
Poměry tedy poznal na vlastní kůži.

https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Franz_Kutsche­ra_(SS-Mitglied)

Příště prosím uveďte zdroj svého tvrzení.
(Míním ty údajné české předky.)