Rommart

Co znamená pro mě doručený Rozhodčí nález?

Byl mi doručen Rozhodčí nález od právníka zastupujícího věřitele CCS Finamce který mi měl zajistit úvěr u Investora, ale byl po mě požadován poplatek dopředu který jsem neuhradil a dále již úvěr ani jeho žádost neodeslal.Nyní mi byl doručen výše zmíněný Rozhodčí nález s tím abych zaplatil pokutu a poplatek který byl po mě požadován s příslibem pozdějšího možného získání úvěra u Investora. Prosím poraďte co mám dělat mám to zaplatit nebo to předat Policii ČR?

Odpovědi
Zbynas

Bohužel mám pro Tebe špatnou správu. Rychle zaplať, nebo dluh bude rapidně narůstat. Rozhodčí doložka znamená, že místo soudu rozhoduje někdo jiný a v praxi je to někdo najmutý exekučním / inkasním oddělením.

Podepsat rozhodčí doložku je cesta do pekel, to už není téměř cesty zpět.

A nejsem si jistý, nechci kecat, ale na tohle se snad nedá ani odvolat, a pokud ano, stejně to vyhraje investor, jelikož jsi podepsal smlouvu, ve které ti slíbí, že se POKUSÍ Ti něco zařídit. I když nezařídili, alespoň se o to „pokusili“. Ve skutečnosti neudělali vůbec nic třeba.

Jediná záchrana je, pokud jsi podepsal prohlášení o poskytnutí osobních údajů a firma nemá právo nakládat z osobními údaji. Pak by ses mohl soudit a skoro jistě bys to vyhrál. Naštěstí je dost firem, které právo nakládat s osobními údaji nemají.