Rokio

Co znamená přísloví „Na každou svini se vaří voda“?

Nejlepší odpověď
Drap

Že na každého jednou dojde.

Další odpovědi
annas

Dá se říct, že toto přísloví souvisí s vaší otázkou o zlu. někdy se používá v 2. části, že se najde řezník.

Je to stará moudrost, které svědčí o tom, že každý zlý člověk, který někomu škodí, bude potrestán.

Myslím si, že neplatí vždy. . Na všechny zlé činy, dokonce zločiny, se nepřijde, takže někdy jsou nepotrestané.

Lidé se nemění, jsou stále stejní, objevují se podobné situace, charaktery, většina jedinců si hrabe na svém písečku a kvůli závisti či nenávisti dovede ublížit.

Takových moudrostí je hodně. Možná znáte některé podobné

Bumerang se vrací,.
Žádná píseň není tak dlouhá, aby jí nebyl konec
Žádný strom neroste až do nebe atd.

Jenže zde je „trest“ vyjádřený nepřímo.