iwetax

Co znamená připojištění k dennímu odškodnému?

A má pravdu? : (odpověď) Obávám se že poradce který vám zřizoval pojištění vám zapoměl zakliknout okénko v kalkulátoru "připojištění denního odškodnění úrazu"Co to pro vás znamená?..pokud se vám stane nějaký uraz,Bez rozdílu jak dlouho bude nezbytná doba léčení úrazu dostanete za celou dobu léčení jen 200 kč.
Pokud by vám to zaklikla dostala by jste 200 kč/za každý den ale pojistné se vám navíší na asi 420 kč/měs.

Moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

vetsinou jsou dve varianty plneni:

  1. denni odskodne – je proplaceno denne x korun za leceni
  2. jednorazove odskodne – je proplaceno plneni vetsi castky ale pouze jednorazove (velikost plneni je podle lekarskeho posudku)

Co je dulezite, vetsinou nejdou tyto dve varianty dat zaroven a u prvni varianty maji pojistovny tusim az na kooperativu karencni dobu (tzn. kdyz jste nemocni napriklad vice jak 14dni proplati vse, jinak nic)…

Pojisteni na plneni urazu castkou 200kc si myslim ze kalkulator ani nedovoli…

ps: pro konkretni propocty me muzete kontaktovat na mailu kdosiodjinud@seznam.cz :o)

Další odpovědi
fiurasek9

Toto specifikum má v kalkulátoru výpočtu pojištění tuším jako jediná Flexi pokud poradce opomene toto zakliknout v kalkulátoru může poradce výrazně poškodit plnění klienta.

mišula4

Připojištění denního odškodnění úrazu znamená, že budete dostávat denní odškodnění úrazu za celou dobu nezbytnou k léčení. Kdežto, když toto připojištění nemáte, tak dostanete denní odškodné jen za tabulkovou dobu. Tzn., zlomíte si ruku, budete se léčit 60 dní, dle tabulek pojišťovny byste se měl léčit cca 40 dní – dostanete proplaceno 40 dní – pokud jste připojištěná dostanete proplaceno 60 dní.

Jo a ještě k KdoSiOdJinud: myslím, že se pletete, pojištění úrazu – tedy denního odškodného úrazu lze sjednat už myslím od 50,–kč. Doba léčení musí být delší než 8 dní u flexi – poj. české spořitelny, u jiných pojišťoven to může být 10 dní nebo 14 dní,tak jak uvádíte.