mildík

Co znamená příjmení rapčan?

toto slovo pochází ze severovýchodni moravy nebo severozápadního slovenska

Nejlepší odpověď
annas

Příjmení – Rap-č-an. Příponou -an (-čan) se odvozují tzv. obyvatelská jména, tzn., že dotyčný pochází z určitého místa.

Na Slovensku je obec Rab-ča, takže různými nepřesnými zápisy v kronice, případně podle výslovnosti vzniklo – p, tedy Rap+č+an, tedy Rapčan, pocházející z obce Rabča.

Mohlo by to tak být.