bolak

Co znamená příjmení „Ipser“?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavé, že toto příjmení uvádí už Kramerius ve svém slovníku v soupisu lidí v knížectví Schwarzenbergských.

V Kottově česko-německém slovníku jsem našla ipse = sám

V latině ipse = on sám, on osobně
http://lekarske­.slovniky.cz/po­jem/ipsace

D. Moldanová ve své knize uvádí německá příjmení jen ta známá.
Příjjmení je rovněž v polštině.

Takže bych řekla – odvozené Ipser – ten, kdo je sám, samotář.

quentos

taky znám jednoho. Nikdy nebyl ženatý. Tak jsem zvědav, zda to má co do činění se slovem „ipsace“…

annas

Ad quentos – výrazy souvisejí, sám je základ, tedy obecnější.

Latinské ipsatio ipsace = sebeukájení, masturbace z lat. ipse sám.

bolak

tak jaktože ještě nevymřeli? asi nějakej paradox :)