Co znamená: pracovat do úmoru?

Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Podst. jméno úmor má podle PSJC několik významů:

  1. úmor – knižní a nářeční tvar -. umírání, smrt.
  2. vysílení, úpad (upadnutí)
  3. finanční – v oblasti nár. hosp – . splácení dluhu stejnými částkami na konci úrokovacích období, umořování.

Nejčastěji se používá spojení „pracovat do úmoru“ – pracovat až do vysílení, padnutí, umdlení apod.

Další odpovědi
Drap

Do úplného vyčerpání.

Nechápavé

Úmor je splátka jistiny věřiteli…

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Úmor

Muselu pracovat tak dlouho dokud to nesplatili

lexx

budovat kapitalistickou vlast, jednou ve stáří se Ti královsky odmění, chudobincem (v tom lepším případě) a žebráckou holí

LuCas56

:)

anonym

Jugárku, ty pracovat do úmoru nedokážeš, ty do úmoru mažeš otázky.

anonym

Lahny, a takovému člověku mám otevřít profil a pustit si veš do kožichu? Nevím, nevím.

anonym

Máš pravdu, já jsem si s ním SLUŠNĚ dopisoval, ale nakonec jsem pro něj jenom zasr…komunista.On nikdy nepochopí, že lidí makajįcí rukama se za komunistů měli lépe než dnes.

anonym

Dopřeju ti, aby jsi to opět mohl nahlásit.

anonym

A jak je vidět, opět jsi nezaváhal.Bonzoval jsi.

anonym

Pokud sem budeš psát ty jako důchodce,kterého já živím hrubá a sprostá slova,jsem nucen tvé odpovědi nahlásit.
Chovej se slušně a slušnou odpověd vždy dostaneš a přestan už zde propagovat komunisty.

anonym

Ty kreténe, kdo živí/l tvoje rodiče? Tvůj kamarád Havel? Jdi se bodnout! Pošlu ti můj nejoblíbenější nůž- vykrvovák!

anonym

Jugar neumí číst.NIKDE jsem nepsal, że jsem důchodce, stále jsem NEZAMĚSTNANÝ těch 10 měsíců to už vydrżím, než mně bude živit Jugar.A takovýto bl…ec to nějak nemůže pochopit,že za komunistů už bych byl dàvno v důchodu.To TENHLETEN za…ný režim mně nutí dělat déle a vydírá mně.

anonym

Zatím mně ještě neživíš, živí mně manželkya z 9800 düchodu.
A nemůžeš říkat, že jsem nactebe byl NESLUŠNÝ.Toto jsem až od té doby co jsi mně poprvé nahlásil adminovi.

anonym

Tak pracuješ ty, protože bonzuješ slušné lidi a jejich slušné odpovědi.A bonzáci jako Ty, pracujī do úmoru, protože mají strach, že by jim mohlo něco utéci.

anonym

Bonzák jsi ty Lahny,a už jsi bonzovat i za komančů své vrstevníky v ksč.

Drap

Avast logo

Do úplného vyčerpání.

anonym

Drape,proč odpovídáš na mé stupidní otázky,jak píšeš skoro ve všech diskusích?

anonym

Drap odpovídá, protože jsou stupidní!

ptáč

Klídek.

anonym

Ty si taky vyser oko!

anonym

Stupidní jsi ty a opět jsi prohrál,když jsi tvrdil,že lžu o ceně chlebíčků,s tebou je to jako se shnilým chlebem,když bys měl hlad,tak bys ho snědl a pak se pěkně .....