Retko

Co znamena povětrný??

Konkretne „povetrne ženy“??

Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Podíváme-li se do staročeského slovníku, snadno zjistíme význam tohoto slova. Je jich několik.
Povětrný, povětřný je příd. jméno odvozené od podst. jména povětřie. Znamená:

  1. tvořený vzduchem, je ze vzduchu
  2. jevící se v ovzduší (povětří)
  3. v náboženství – panství ďábla

4.ve vztahu k člověku a k jeho povaze – nestálý, vzdušný, lehký.
K povětrné ženě se vztahuje poslední význam – jde tedy o lehkou a nestálou ženu – dnes střídající muže, tedy prostitutku.

Další odpovědi
quentos

jeden z mnoha eufemizmů pro prostitutku… kde se vzal, těžko říct, že by z nutnosti vykonávat řemeslo za každého počasí? ;{)

fortin

Mě se zdá že v minulosti, když bylo hříchem klít nebo se rouhat, se nadávky nahrazovaly jinými.. Ale počkám na panenku.

panenka

povětrná znamená přelétavá žena která mění partnery,muže