Dr. Darko

Co znamená pojem ztracená generace?

Nejlepší odpověď
paul1

Říká se tak lidem, kteří dosáhli dospělosti během 1. světové války. Tento pojem byl také spojován se skupinou spisovatelů a umělců té doby.

Zdroj: https://imwechsel­.com/cs/ztrace­na-generace-kdo-jsou-a-odkud-pochazi-jmeno/

Další odpovědi
Lotr2008

Já se jenom bojím, aby to nebyla ta vaše dnešní mladá generace

da ny

3 vteřiny:
„Ztracená generace“ (Lost Generation) poprvé použila americká spisovatelka Gertrude Steinová, označila tak skupinu amerických spisovatelů narozených kolem roku 1900. Termín zpopularizoval Ernest Hemingway použitím ve své prvotině Fiesta. .
Tito spisovatelé zažili první světovou válku a tuto skutečnost zobrazovali ve svých dílech. Vyjadřují pocity vojáků po návratu z války (vrátili se duševně zmrzačeni a měli problémy se zařazením se do společnosti).
Pro tyto autory jsou typické životní postoje, kterými dávají najevo nesouhlas a nedůvěru ke společnosti, jejich psaní je často blízké ke stylu novin, často staví své hrdiny do velmi nebezpečných situací, kde musí prokazovat svůj charakter.
zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ztracen%C3%A1_ge­nerace