rohlik2

Co znamená pojem slepý náboj? Díky

Nejlepší odpověď
anonym

náboj cvičný – (7,62-Cv 43) – používá se k výcviku a ke značkování palby při cvičeních (tzv. „slepý náboj“). Neobsahuje střelu. Nábojnice má prodloužený krček, který je na konci hvězdicovitě uzavřen. Za bezpečnou vzdálenost se považuje cca 50m (na tu lze slepou munici mířit na protivníka bez rizika zásahu spáleným prachem z hlavně).

Toto je výňatek z Wikipedie.Zkus taky používat Google, tam najdeš odpovědi na hodně otázek.

Další odpovědi
hanulka11

je to náboj ,který neobsahuje střelu – používá se při cvičných střelbách -
prostě neškodný

Hohny

Jak píše Hanulka11, jen doplním, že…
Slepý náboj neobsahuje vpředu kovový projektil, který při výstřelu ostrého náboje vyletí ven a zasáhne cíl.
Zakončení náboje bez projektilu je pak řešeno takto:
http://s.topkon­takt.cz/images/im­g_product/ori­ginal/00856/00­856078_foto__fcc8fc4f­ea.jpg
nebo
http://www.sla­viaryby.sk/uplo­ad/stuff/resi­zed/607_1100-618.jpg

bolak

hanulka11: záleží na tom čemu říkáš „neškodný“ :), to bys viděla jakou to dokáže udělat paseku v hlavě, když na někoho vystřelíš z nulový vzdálenosti