Michal Kole

Co znamená pojem pracovní oběd, večeře ? To když mě zaměstnavatel,zá­kazník,obchod­ní partner pozve tak i zaplatí ?

A já si můžu dát to nejdražší co je na jídelníčku a vypít celý sortiment a jako bonus mě bude „hostitel“, poskytovat první pomoc z alkoholového opojení a ráno křísit hovězím vývarem s bramborem a chlebem nebo česnečkou ?

Nejlepší odpověď
Drap

Patří mezi zásady dobrého vychování, že ten kdo pozve na večeři, či pběd, tak ho také zaplatí. Na druhou stranu by měl pozvaný zkonzumovat jen to, co hostitel objedná. Pokud ho nechá vybrat, tak si vybírá jen jedno jídlo. Co se pití týká, tak si pozvaný objednává pouze nápoj k jídlu. Ostatní je na hostiteli.
Nyslím, že to ale zjišťovat nemusíš, protože zřejmě tě ještě nikdo hodně dlouho nepozve na pracovní oběd, či večeři.

Další odpovědi
hanulka11

dej si hadr na hlavu ,ať zchladneš
Doplňuji:
Hykam no nevím zda ho namočí – nesnáší vodu – co teda s ním??????

Hykam

a ten hadr namoč