tazatelka

Co znamená pojem magistrátní byt? a je rozdíl mezi ním a obecním bytem? Díky za odpovědi!

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, znamená to, že je z rezerv magistrátu města, kdežto obecní jsou v majetku jednotlivých městských částí. Magistrát mívá obvykle byty sociální, bezbariérové, pro seniory (např. v Praze až od 65 let) a ostatní byty veřejného zájmu, třeba pro lékaře, policii a poslance. A samozřejmě tam zůstávají byty, které byly postaveny z investičních prostředků již dříve (za NVP, před r.89).