Kaxx

Co znamena pojem „dite tretiho sveta“?

Nejlepší odpověď
marci1

„Dítě třetího světa“ je dítě ze států světa, které jsou považovány za málo ekonomicky rozvinuté. V době studené války došlo na rozlišení států na 1. svět – západní kapitalistické státy, 2. svět – blok socialistických států a 3. svět – rozvojové země. Viz barevné rozlišení ve zdroji :
Doplňuji:
+4. svět – přírodní národy – lovci, sběrači, kmeny, které se téměř nesetkaly s civilizací.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C5%99et­%C3%AD_sv%C4%9Bt