Hermionka

Co znamená pojem „chladná krása“?

Dobrý den,mám otázku. Chtěla bych se zeptat, co znamená,když se o ženě řekne, že je obdarována „chladnou krásou“?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Že po estetické stránce dobře vypadá, ale „nemá ten živočišný náboj“. Holce se to blbě vysvětluje, prostě chlap vidí, že je pěkná, ale navzdory tomu je na ní cosi odradivého, zkrátka necítí tu potřebu „Tu bych hned zatáhl do roští!“… ;) :D :D

Další odpovědi
annas

Znáte pohádku od H. Ch. Andersena Sněhová královna?

Čaroděj vytvořil zrcadlo, které nezobrazovalo vnější krásu, tedy, co je na člověku krásné, případně dobré, ale to , co je v člověku ošklivé,

Chladná žena je na pohled krásná, ale uvnitř v ní je něco ošklivého, co odrazuje, chtělo by oživit – má chladné srdce, neumí dávat najevo city, je třeba lhostejná k druhým, nezajímá se o ně , chybí ji úsměv, jiskra v oku atd.

Z toho plyne, že není krásné jen t , co je vidět na povrchu, ale vychází z vnitřku, ze srdce. Vnitřní krása se nedá vynutit, zakrýt ani zničit, případně koupit …

led

Vidíte obraz, ale z neho necítite život

Možno to povedať aj o mužoch, alebo dokonca aj o mimozemšťanoch… hladko oholený (jemne zarastený… podľa vášho vlastného výberu), urastený, odetý tým najlepším, čo možno ľudskými, ba aj mimozemskými rukami stvoriť, žiarivý úsmev, len tie oči…bez žiare, smrteľne necitlivé a studené, až mráz pri pohľade do nich stisne srdce…

zjentek

Může být žena krásná, ale odměřená, stejně jako frigidní. Možná není obdarována, nýbrž jí bylo ubráno. Kdo ví. Ale zní to lépe, než teplá ohava.

ivzez

Že je obdarována chladnou krásou.
Nic víc, nic míň…
_______

Doplňuji (nechtělo se mi to rozvádět):
Podle mne takové ženě chybí vřelost.