zjentek

Co znamená pojem bydlet?

Pletu se, když tvrdím, že to znamená především jíst a spát? (Vzdělávání se a výchovu vynechme, ty neplatí nutně pro každého.)

Nejlepší odpověď
annas

Začnu tím, jak slovo vzniklo.

bydlet, bydliště, zabydlet, obydlet, obydlí. Jen v češtině a a slovenštibně. . Odvozeno od stročeského .bydlo ‘příbytek, obydlí, bydliště’ a to
přípobnou. -dlo od psl. *byti ( :být)

Psl. *bytije příbuzné s litevským . bū̺iti, anglickým . be tv středohornoměckým
buan ‘žít, bydlet.‘být’, lat. fuī ‘byl jsem"

Jiří Rejzek Etymologický slovník

--
Bydlet, staršií bydlit= sdílet příbytek, mít příbytek, obývat něco., přebývat atd. Myslím si, že bydlet = máte kde přespat, tedy střechu nad hlavou.

Ale nemusíte jíst tam, kde bydlíte, tedy i spíte.

. Přece do výdajů domácnosti se započítávají náklady na bydlení a zvlášť na jídlo. a dalšoí služby.

Další odpovědi
Dochy

Těžko z hlavy definovat. Řekl bych že bydlet znamená mít místo, které považuji za své a bezpečné (alespoň relativně) pro mně, mou rodinu, mé věci. Kam se mohu kdykoli vrátit. Kde mohu odpočívat, jíst, bavit se s rodinou či přáteli.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.