Co znamená pojem belárie?

Je to tram.zastávka v Praze.

Nejlepší odpověď
Luss

název Bellaria nesla rekreační vila (čp.262), kterou v roce 1917 začal budovat pražský drogista Vítek. Vítek zde zakoupil pozemky na západním a severozápadním svahu kopce směrem k Praze, na nichž zřídil zahradnictví. Zahradnictví bylo po roce 1945 znárodněno a zpustlo. Název Bellárie, který znamená čistý nebo krásný vzduch (z italštiny – bell aria ), zde byl ovšem zachován v názvu dvou ulic (Pod Belárií a Nad Belárií) a tramvajových a autobusových zastávek Belárie.

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/be­larie