monča1998

Co znamená pojem: Aktivně a pasivně? Děkuji za odpověď…

Nejlepší odpověď
annas

Stručně – aktivní, příslovce akitvně = být činný, vykonávat nějakou činnost.

pasívní, pasívně – nevyvíjet žádnou činnost, aktivitu, být netečný..

Další významy a příklady v odkazu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=aktivn%C3%AD&Hle­dej=Hledej

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=pasivn%C3%AD&Hle­dej=Hledej

Ve škole – hlásíte se, reagujete na dotazy učitele, spolupracujete s ním = chováte se aktivně.

Sedíte v lavici, jste třeba zamyšlená, nereagujete = chováte se pasívně ve vztahu k učiteli i k těm, kteří se hlásí, spolupracují s učitelem atd.

Další odpovědi
setapouch

Co si to aktivne vygooglit, nez pasivne cekat na odpovedi?

briketka10

aktivní – činný, výkonný člověk
pasivní – nečinný, nevýkonný, ale i líný nic nedělající člověk
Doplňuji:
A jestli se jedná o práci v Callcentru,
tak se aktivně telefonista podílí tím,
že obvolává zákazníky sám. Pasivně
zn.že oni volají sami a telefonista hovory
přijímá od zákazníků.

mosoj

Nejdůležitější jsou aktiva.

Dochy

je toho víc než píše briketka… (i když má pravdu)
Záleží i na kontextu, je víc významů…
Aktivní – sám se zapojuješ z vlastní vůle, či se přímo podílíš svou činností
pasivní – jseš vtažen do procesu, či pouze konzumuješ to co vytvořili jiní

Např:
sport aktivní (na hřišti) X pasivní (u televize)
pasivní kouření – dýchá to co nakouřili jiní
pancíř pasivní (plát železa s trochou štěstí dost tlustej aby střela neprošla) X aktivní (vlastním včasným výbuchem odklání střelu)