Natty

Co znamena pojem „absorbance pozadi testu“?

Odpovědi
NikkiHeat

Absorbance je veličina používaná ve fotometrii a spektrofotometrii. Udává, jak mnoho světla bylo pohlceno měřeným vzorkem.
Absorbovat – vstřebávat. Dá se říci, že se jedná o test kolik světla vstřebalo pozadí…
Toť ovšem velmi velmi laicky řečeno poněvadž absolutně netuším o čem je řeč.

anonym

Absorbance – množství světla, které pohltí testovaný vzorek.
Absorbance pozadí – množství světla vyzařovaného pozadím, které pohltí testovaný vzorek (tedy ´o kolik´ světla projde vzorkem vůči pozadí méně*).
Absorbance pozadí testu – nemámtucha, podle mne jde o zkomoleninu.
___
*) „o kolik“ je obrazně řečeno, absorbance je logaritmem transmitance (tedy veličiny, která udává, kolik světla vzrokem prošlo)
___
Obé – absorbance i transmitance, jsou závislé na vlnové délce světla (a intenzitě – koncentraci) vzorku.
Každopádně se jedná o měření na fotometru (přístroj).
😉