smejkycz

co znamená PhD?

a jaky je rozdíl mezi PhD a Judr. ?
Doplňuji:
děkuji za odpovědi, tak ale proč se mluví o PhD ve smyslu odebrání titulu na právnické fakultě v Plzni?

Nejlepší odpověď
annas

Atriplex odpověděl(a) vyčerpávajícím způsobem. Vysvětlil(a) i rozdíl mezi „malým“ a „velkým“ doktorátem.
Udělení titulů na fakultě v Plzni neproběhlo podle všech pravidel. Pro získání doktorského titulu je nutné předložit práci v rozsahu určitého počtu stránek a pak ji obhájit. Stejně tak magisterský titul získali někteří jedinci za velmi krátkou dobu studia.

Další odpovědi
Nuk nuk

Rozdíl je celkem velký, PhD nebo PhDr je doktor filozofie, JuDr je doktor práv.

atriplex

Ph.D. se nerovná PhDr.
Ph.D. se píše za jméno: JUDr.Karel Vomáčka, Ph.D. a jedná se o takzvaný velký doktorát. Malý doktorát je JUDr. a až po něm lze získat Ph.D. Titul Ph.D. nahrazuje socialistický titul CSc. PhDr. je doktor filozofie.

HOMER

Ph.D=doktor filozofie
JUDr.=doktor práv

HerbiG

PhD-Doktor filozifie
JuDr-doktor prav

janneuman

Titul PhD – doktor filozofie
více naleznete tady
http://www.lig­suniversity.cz/ti­tul-phd/