Co znamená pevné ohnisko u webcamery, foťáku, videokamery?

Nejlepší odpověď
casey

znamena to, ze s objektivem nelze zoomovat (priblizovat, zkratka menit vzdalenost). Objektiv je jiz z vyroby nastaven na urcitou ohniskovou vzdalenost (priblizeni), ktere nelze menit.Takova videokamera snad neni

Další odpovědi
DDarent

Já vim co to je ale FAKT nevim jak to vysvětlit..... prostě je to místo který je před kamerou a vedou tim příčky ze všech míst kamery...... přesně do jednoho místa

tom004

Ohnisková vzdálenost je údaj, který nám říká, jak daleko je střed optické soustavy objektivu od snímače digitálního fotoaparátu. Čím menší je ohnisková vzdálenost objektivu (tedy čím blíž je střed objektivu k snímači) tím větší je úhel záběru

http://www.aa­ron.cz/poradna/oh­niskova-vzdalenost

led

Zariadenie nemá optický zoom. Používa digitálny zoom, čo je vlastne softwarové približovanie zmenou rozlíšenia.