Kepler

Co znamená označení „surround“ u zesilovačů?

Některé tam mají takové tlačítko nebo funkci.

Nejlepší odpověď
led

ide o takzvaný priestorový zvuk. Na rozdiel od klasického stereo dva reproduktory sa šíri viacerými repro fajnšmekri používajú napríklad 7+1 (to „1“ je samostatný bas položený na zemi, ktorý vám udiera zo zeme cez nohy do tela)
viac sa dozviete na internete pod heslom „sorround“ napríklad teta wiki hovorí: „Priestorový zvuk je koncept, rozširujúci zvuk v priestore z nulového alebo jedného rozmeru (mono/stereo) do druhého alebo tretieho rozmeru.“ https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Priestorov%C3%BD_zv­uk

PS.
„odborníci“ z radov tunajších užívateľov vás zavalia detailami, pre bežného spotrebiteľa potrebnými ako čítanie „Príručky mladého svišťa“

Další odpovědi
Hufnágl

Surround je označení pro vícekanálový analogový zvukový systém pro domácí využití.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dolby_Surrou­nd

aliendrone

Prostorový zvuk. Na kdysi obvyklých 2reprákových sestavách to byl (po zapnutí) takový divný mišmaš, rozhodně mi to tedy nepřipomínalo skutečný prostotový zvuk (k tomu je potřeba vícero repráků, obvykkle 5.1 či 7.1). :)