Avatar uživatele
Altair-AC

Co znamená oslovení : „Hej ty káre?!“?

V poslední době na to všude narážím a vrtá mi hlavou význam.Význam jsem se i snažil najít,ale marně.Co to prosím znamená?

  • Ano ,ta čárka tam má být a nepleťte do tohohle proím ledovcový kotel (kar),děkuji

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 2324 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Prověřovala jsem ve Slovníku nespisovné češtiny, s. 189

Kár, káro – týká se světských – mužské přirození.

Ale v nadávce má jiný význam stejně jako výraz křák. Používá se i ve vězeňské mluvě.

Hej ty káre – ty troubo! Zvolání na člověka, kterého považují za naivního, často i pro podvodníka, zákazníka prostitutky.

V romštině kár = penis; káro = křoví – ale to se používá i v jiném významu – být někde nedbytečný.

Takže je to trochu jinak, než se jeví

Do zdroje, který uvedla marci1, může přispět kdokoliv, takže nepovažuji jej za věrohodný.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Smackdown

Kár znamená romsky – penis.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

„Kár“ údajně znamená: plivanec, nechutné plivnutí na zem. 🙂

http://www.slovnik-cizich-slov.net/kar-1317967023/

Ad aliendrone: Co budu dělat? Nechutně plivnu na zem. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Celkem by mne zajímalo, co bude „marci1“ dělat, až po ní multikulturní spoluobčan bude požadovat: „Chas kár!“ a ona coby duše dobrá by se snažila vyhovět… ;) :D :D Tedy mezi námi marci1 (nic ve zlém), tohle bych si s ohledem na tvoji představu o významu slova „kár“ celkem přál vidět! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Kolegové romáci se zasmáli při větě Varlovy Kary.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marcel gibie

Kar je zbran ve fortnitu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lannigiro

Dobrý večer. Úplně jednoduše…,,hej, ty káre" = hej, ty čůr..u! Pardon, ale tak to prostě je 😏

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek