Altair-AC

Co znamená oslovení : „Hej ty káre?!“?

V poslední době na to všude narážím a vrtá mi hlavou význam.Význam jsem se i snažil najít,ale marně.Co to prosím znamená?

  • Ano ,ta čárka tam má být a nepleťte do tohohle proím ledovcový kotel (kar),děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Prověřovala jsem ve Slovníku nespisovné češtiny, s. 189

Kár, káro – týká se světských – mužské přirození.

Ale v nadávce má jiný význam stejně jako výraz křák. Používá se i ve vězeňské mluvě.

Hej ty káre – ty troubo! Zvolání na člověka, kterého považují za naivního, často i pro podvodníka, zákazníka prostitutky.

V romštině kár = penis; káro = křoví – ale to se používá i v jiném významu – být někde nedbytečný.

Takže je to trochu jinak, než se jeví

Do zdroje, který uvedla marci1, může přispět kdokoliv, takže nepovažuji jej za věrohodný.

Další odpovědi
Smackdown

Kár znamená romsky – penis.

marci1

„Kár“ údajně znamená: plivanec, nechutné plivnutí na zem. 🙂

http://www.slovnik-cizich-slov.net/kar-1317967023/

Ad aliendrone: Co budu dělat? Nechutně plivnu na zem. 🙂

aliendrone

Celkem by mne zajímalo, co bude „marci1“ dělat, až po ní multikulturní spoluobčan bude požadovat: „Chas kár!“ a ona coby duše dobrá by se snažila vyhovět… ;) :D :D Tedy mezi námi marci1 (nic ve zlém), tohle bych si s ohledem na tvoji představu o významu slova „kár“ celkem přál vidět! ;) :D :D

orestez

Kolegové romáci se zasmáli při větě Varlovy Kary.

marcel gibie

Kar je zbran ve fortnitu

Lannigiro

Dobrý večer. Úplně jednoduše…,,hej, ty káre" = hej, ty čůr..u! Pardon, ale tak to prostě je 😏