Topovka333

Co znamená oranžová nálepka „exekučně zabaveno“ ??

Ahoj..co znamená když v bytě jsou některé věci polepené nálepkou „exekučně zabaveno“ s datem v polovině února,přitom zůstali pořád na svém místě a nikdo je nevzal ani exekutor tu poté nebyl..?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Znamená to, že s nima nesmíš nijak nakládat, nesmíš je užívat, ani prodat.

Buď ráda, že je exekutor neodnesl do skladu, protože by dlužník platil ještě i skladné.

Exekučně zabaveno je úřední rozhodnutí a jeho maření je trestný čin.
Doplňuji:
Pyrotechnik každý exekutor není zloděj, je pravda, že někteří zákony nedodržují, ale nelze to brát plošně.

I věřitel má práva, a exekuce je nástrojem jak se jich může domáhat. Spousta lidí za dluhy může svou blbostí, když si někdo bere půjčku na vánoční dárky, na dovolenou atd. tak co čeká? Dluhy se musí platit.

Další odpovědi
Pyrotechnik

Znamená to, že je to momentálně legálně kradeno exekutorem a připraveno k prodeji za zlomkovou cenu dosavadní hodnoty.