Retko

Co znamena Operativni?

Napriklad v techto smyslech:
1.operativni řízeni,
2.operativni postup,
3.operativni reseni,
4.operativni vrstva!!!

Potrebuju nejaky prakticky vyznam, co to znamena v podniku. Vim definici operativnosti jako pohotovy apod.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Operativní řízení výroby
V čem je systém pro operativní plánování a řízení výroby jiný.
Nástroj pro operativní plánování a řízení výroby řeší výrobní plány na jiné úrovni, než komerční celopodnikové informační systémy a to jak z hlediska času, tak z hlediska zdrojů. Je určen k tomu, aby vám pomohl s denní organizací práce na dílně. Jinými slovy, aby zbavil mistry administrativní plánovací práce a umožnil jim věnovat se práci mistra – tj. zajistit výrobu podle reálného plánu práce sestaveného pro jednotlivá výrobní zařízení v rámci směny nebo dne.