MichaMichael

Co znamená nepovinný předmět?

Chtěl bych se zeptat jaké specifika a vlastnosti má nepovinný předmět (matematická cvičení), případně kde se k tomu dají dohledat nějaké informace a jestli se definice tohoto typu vyuč. předm. nachází někde v zákonu. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Arne1

Na co všechno bys chtěl mít zákon ?
Nepovinný předmět je něco jako zájmový kroužek, s tím drobným rozdílem že když se do něj přihlásíš, tak už je povinný. Jsou to kurzy určené pro hlubší zájemce o daný předmět.

annas

Ad Arne1,

nepovinný předmět není žádný kurs. Dává studentům možnost vybrat si třeba to, co jim rozšíří učivo a pomůže k přípravě na VŠ.

Na SOŠ je méně hodin matematiky než na gymnáziu. Třeba studenti obchodní akademie mívají často problémy se zkouškou z matematiky na rozdíl od gymnazistů, takže tato cvičení jim mají pomoct.

Nebo se zaměřují na společenské vědy atd.

Jde o jakousi pomoc při přípravě ke studiu na VŠ.

Existují nepovinné předměty a zájmové kroužky, které se zřizují dle možností školy

Zřizování nepovinných předmětů a kroužků se řídí Školským zákonem, jehož znění s aktualizacemi najdete v odkazu.

http://www.msmt­.cz/dokumenty-3/skolsky-zakon-ve-zneni-ucinnem-od-1-1-2017-do-31-8-2017

Jak je to na gymnáziu.
http://www.gy­broumov.cz/cs/sko­la/plany-a-predmety